Zalogowany jako: .   Wyloguj się

Homeopatia na katar

Zobacz artykuły na temat:uczulenieleczeniehomeopatiaalergiakatarkatar sienny
Obrzęknięta błona śluzowa nosa, lejący katar i łzawiące oczy to objawy kataru. Wybór leku homeopatycznego zależy od zaleceń lekarza lub indywidualnych doświadczeń lub preferencji. Jak leczyć się środkami homeopatycznymi?

Obrzęknięta błona śluzowa nosa, lejący katar i łzawiące oczy to objawy kataru. Jak leczyć się środkami homeopatycznymi? // fot. Fotolia

Obrzęknięta błona śluzowa nosa, lejący katar i łzawiące oczy to objawy kataru. Jak leczyć się środkami homeopatycznymi? // fot. Fotolia

Co to jest katar?

Katar jest to stan zapalny błony śluzowej nosa, który w medycynie nazywany jest nieżytem nosa. Błona śluzowa jest obrzęknięta i produkuje nadmierną ilość śluzu. Katar jest cechą przeziębienia lub objawem uczulenia. Objawia się drapaniem i swędzeniem w nosie i gardle, kaszlem (spowodowanym przez podrażnienie gardła), kichaniem, wyciekiem z nosa, bólem głowy, uczuciem zatkanego nosa, łzawieniem oczu, osłabieniem i stanem podgorączkowym. Przy katarze często obserwuje się zapalenie zatok przynosowych.

Najczęściej przyczyną wystąpienia kataru jest infekcja wirusowa, bakteryjna lub alergeny.

Przeczytaj też: Jak stosować leki homeopatyczne?

Jakie leki homeopatyczne mogą Ci pomóc?

ACONITUM NAPELLUS – stosowany jest przy uczuciu silnej suchości błony śluzowej nosa, kichaniu, wzmożonym pragnieniu, z towarzyszącym nagłym wzrost gorączki nawet powyżej 39˚C oraz bólem głowy. Stosowany jest wtedy, gdy katar nasila się po przemarznięciu lub po ekspozycji na silny wiatr, w zimnym otoczeniu.

BELLADONNA – objawy towarzyszące chorobie, które są wskazaniem do stosowania Belladonny to: nagły wzrost temperatury ciała, suchość błon śluzowych, zaczerwienienie twarzy, gorący tułów i głowa, zimne dłonie i stopy, pragnienie.

NUX VOMICA – zalecane przy wielokrotnym kichaniu, szczególnie rano, z obfitą wydzieliną z nosa oraz niedrożnością nosa, gdy pogorszenie objawów następuje rano lub w zimnym otoczeniu, a poprawa wieczorem lub pod wpływem ciepła.

PULSATILLA – stosowany w przewlekłych nieżytach nosa z zieloną lub żółtą wydzieliną, która nie jest drażniąca oraz gdy pogorszenie objawów następuje w ciepłym i zamkniętym pomieszczeniu, a poprawa na świeżym powietrzu lub w chłodzie.

Przeczytaj też: Homeopatyczne leczenie alergii

ALLIUM CEPA –stosowana w przypadkach kataru z dominującymi objawami, takimi jak ataki kichania, wodnista wydzielina podrażniająca skórę górnej wargi, łzawienie oczu bez podrażnienia spojówek. Objawy ustępują na chłodnym powietrzu.

Preparaty złożone:

CORYZALIA - zawiera: Allium cepa 3 CH, Belladonna 3 CH, Sabadilla 3 CH, Kalium bichromicum 3 CH, Gelsemium 3 CH, Pulsatilla 3 CH; aa 0,333 mg.

Stosowana jest w ostrym katarze, nieżycie błony śluzowej nosa, katarze siennym, zapaleniu zatok, niedrożności nosa oraz w pierwszych oznakach przeziębienia, takich jak kichanie, wydzielina z nosa, utrata węchu i smaku.

EUPHORBIUM COMPOZITUM S – zawiera Euphorbium D4, Pulsatilla pratensis D2, Luffa operculata D2, Mercurius bijodatus D8, Mucosa nasalis suis D8, Hepar sulfuris D10, Argentum nitricum D10, Sinusitis-Nosode D13 aa 1 g w izotonicznym roztworze soli fizjologicznej; chlorek benzalkonium 0,01%.

Jest wskazany w katarze pochodzenia wirusowego, bakteryjnego lub alergicznego. Preparat ten usprawnia odpływ wydzieliny, udrażniając nos. Można go stosować w długotrwałej terapii oraz u niemowląt.


Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Jak spędzić Dzień Dziecka? W kinie na "Angry Birds"

Chcesz skomentować artykuł? lub wypowiedz się jako gość:

Autor:
Komentarz:
Liczba komentarzy: 2
dodano: 14:41 2013-06-29 przez: ~gość (62.133.*.*)
ja nikogo nie zmuszam do wiary ale sprubowac miezaszkodzi
dodano: 13:47 2013-04-18 przez: ~gość (193.164.*.*)
jak tam nie wierzę, by jakaś jedna milionowa czegoś mogła wyleczyć infekcje!
 

Zobacz także:

 
 
Zamów darmowy newsletter