Zalogowany jako: .   Wyloguj się

W jaki sposób oblicza się dawkę leku dla dziecka?

Zobacz artykuły na temat:dzieckokapsułkitabletkigorączkalekiból uchaczopki
Ustalanie dawki leku dla dziecka jest trudnym zadaniem. To, w jaki sposób organizm dziecka zareaguje na lek w znacznym stopniu różni się od reakcji dorosłego człowieka. Jakie parametry są potrzebne lekarzowi i farmaceucie do obliczenia dawki leku dla Twojego dziecka?

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Mama na rynku pracy

Chcesz skomentować artykuł? lub wypowiedz się jako gość:

Autor:
Komentarz:
Liczba komentarzy: 3
dodano: 11:09 2016-05-04 przez: ~gość (89.67.*.*)
Ale Równanie Younga (Dd = wiek dziecka w latach x max dawka dla dorosłych / wiek dziecka w latach +12) to chyba dla dzieci powyżej 12 a nie 2 roku życia? Bo dla bardzo młodych dzieci (3-5 lat) daje zbyt duże rozbieżności w porównaniu do poprzedniego wzoru!
dodano: 00:56 2016-01-26 przez: ~gość (95.49.*.*)
jestem takiego samego zdania co WUJEK DOBRA RADA ale mam mały problem. mój maluszek (15 miesięcy) dostał ostatnio pewien lek... powiedzmy X. lekarz przepisał mu stosowanie go przez 4 dni po 3 ml jednak ulotka twierdzi ze powinien go zastosować 11mg na kg masy ciała i to jednorazowo. Zaczełam sie zastanawiać czy ufać lekarzowi czy ulotce?
dodano: 02:30 2013-02-26 przez: ~Wujek dobra rada (89.69.*.*)
Proszę.. mając na uwadze dobro waszych dzieci nie stosujcie tego !! Niektóre leki działają o wiele silniej na organizm dziecka niż to wyjdzie z tak prostego wzoru. Także stosujcie się do ulotki a jak nie ma to nie na kocią łapę tylko do apteki lub lekarza.
 

Zobacz także:

 
 
Zamów darmowy newsletter